PROGRAM 23. Febiofest

Trenčín - Artkino Metro hore

Štvrtok 31.3.

18.00 Papierové hlavy / r. Dušan Hanák, 1995, SR/Švajč./Franc./ČR/Nem., far., 96 min. | ZM
20.00 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK

18:30 Oranžová obývačka / DVD
Visací zámek 1982 – 2007 / r. Petr Zelenka, 1993, ČR, far., 50 min.
Mňága – Happy End / r. Petr Zelenka, 1996, ČR, far., 62 min. | OKF

Piatok 1.4.

09.00 Filmový kabinet deťom
17.00 Príbeh lesa / r. Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, 2014, Franc., far., 97 min. | NOV
19.00 Spotlight / r. Thomas McCarthy, 2015, USA, far., 128 min. | KFD
21.00 Barani / r. Grímur Hákonarson, 2015, Island, far., 93 min | NOV

Oranžová obývačka / DVD
17.30 Český žurnál: Blízký daleký východ / r. Filip Remunda, 2015, ČR, far., 69 min. | KFD
19.30 Nick Cave: 20 000 dní na Zemi / r. Iain Forsyth, Jane Pollard, 2014, V. Brit., far., 97 min. | JBOX

Sobota 2.4.

17.00 Líza, líščia víla / r. Károly Ujj Mészáros, 2015, Maďarsko, far., 98 min. | NOV
19.00 Trabantom do posledného dychu / r. Dan Přibáň, 2016, ČR, far., 96 min. | KFD
21.00 Samotári / r. David Ondříček, 2000, ČR/SR, far., 103 min. | OKF

Oranžová obývačka / DVD
17.30 Český žurnál: Matrix AB / r. Vít Klusák, 2015, ČR, far., 73 min. | KFD
19.30 David / r. Jan Těšitel, 2015, ČR, far., 80 min. | KFD

Nedeľa 3.4.

16.00 Chlapec vo svete príšer / r. Mamoru Hosoda, 2015, Japonsko, far., 119 min. | NOV
18.00 Para nad riekou / r. Robert Kirchhoff, Filip Remunda, 2015, ČR/SR, far., 90 min. | SFK
20.00 Rok diabla / r. Petr Zelenka, 2002, ČR, far., 88 min. | OKF
+ Súťaž krátkych filmov – ocenené filmy

Oranžová obývačka / DVD
18.30 Knoflíkáři / r. Petr Zelenka, 1997, ČR, far., 102 min. | OKF

Martin – Kino Strojár hore

Utorok 5.4.

17.30 Okhwan na ceste za slobodou / r. Marek Mackovič, 2016, SR/ČR, far., 71min. | SFK
20.00 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK

Streda 6.4.

17.30 Ráno v Benátkach / r. Otar Iosseliani, 2002, Franc./Tal., far., 123 min. | OKF
20.00 Spotlight / r. Thomas McCarthy, 2015, USA, far., 128 min. | KFD

Štvrtok 7.4.

17.00 Zkáza krásou / r. Helena Třeštíková, Jakub Hejna, 2015, ČR, far., 90 min. | OKF
20.00 Mustang / r. Deniz Gamze Ergüven, 2015, Franc./Nem./Tur./Katar, far., 97 min. | NOV
+ Súťaž krátkych filmov – ocenené filmy

Piatok 8.4.

17.30 Papierové hlavy / r. Dušan Hanák, 1995, SR/Švajč./Franc./ČR/Nem., far., 96 min. | ZM
20.00 Mallory / r. Helena Třeštíková, 2015, ČR, far., 101 min. | OKF

Sobota 9.4.

15.30 Fontána pre Zuzanu / r. Dušan Rapoš, 1985, ČSSR, far., 81 min. | ZM
17.30 Trabantom do posledného dychu / r. Dan Přibáň, 2016, ČR, far., 96 min. | KFD
20.00 Stratení v Mníchove / r. Petr Zelenka, 2015, ČR, far., 105 min. | OKF

Nedeľa 10.4.

15.30 Adéla ještě nevečeřela / r. Oldřich Lipský, 1977, ČSSR, far., 105min. | ZM
17.30 Zem, ktorá hľadá svoje nebo / r. Erik Praus, 2016, SR, far., 70min. | SFK
19.30 Nikdy nejsme sami / r. Petr Václav, 2016, ČR/Franc., far. + čb, 104 min. | KFD

Levice – kino Junior hore

Streda 13.4.

19.00 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK

Štvrtok 14.4.

17.00 Sedem statočných / r. John Sturges, 1960, USA, far., 123 min. | ZM
+ Súťaž krátkych filmov – ocenené filmy

Piatok 15.4.

17.00 Zem, ktorá hľadá svoje nebo / r. Erik Praus, 2016, SR, far., 70min. | SFK

Sobota 16.4.

17.30 Chlapec vo svete príšer / r. Mamoru Hosoda, 2015, Japonsko, far., 119 min. | NOV

Košice – Kino Úsmev hore

sobota 2.4.

19.00 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK

nedeľa 3.4.

16.00 Boj / r. Tobias Lindholm, 2015, Dánsko, far., 115 min. | NOV
19.00 Rok diabla / r. Petr Zelenka, 2002, ČR, far., 88 min. | OKF

Pondelok 4.4.

09.00 Filmový kabinet deťom.Mimi & Líza / r. Katarína Kerekesová, 2014 – 2015, SR, far., 6 x 8 min. | FKD
19.00 Samotári / r. David Ondříček, 2000, ČR/SR, far., 103 min. | OKF

Košice – Tabačka hore

nedeľa 3.4.

18.00 Líza, líščia víla / r. Károly Ujj Mészáros, 2015, Maďarsko, far., 98 min. | NOV
20.00 Případ pro začínajícího kata / r. Pavel Juráček, 1969, ČSSR, čb, 102 min. | ZM

Utorok 5.4.

18.00 Zkáza krásou / r. Helena Třeštíková, Jakub Hejna, 2015, ČR, far., 90 min. | OKF
20.00 Mustang / r. Deniz Gamze Ergüven, 2015, Franc./Nem./Tur./Katar, far., 97 min. | NOV
+ Súťaž krátkych filmov – ocenené filmy

Kežmarok – FK Iskra hore

Pondelok 4.4.

19.00 Mustang / r. Deniz Gamze Ergüven, 2015, Franc./Nem./Tur./Katar, far., 97 min. | NOV

Utorok 5.4.

19.00 Stratení v Mníchove / r. Petr Zelenka, 2015, ČR, far., 105 min. | OKF

Streda 6.4.

09.00 Filmový kabinet deťom. Mimi & Líza / r. Katarína Kerekesová, 2014 – 2015, SR, far., 6 x 8 min. | FKD
11.00 Mallory / r. Helena Třeštíková, 2015, ČR, far., 101 min. | FKD

19.00 Zkáza krásou / r. Helena Třeštíková, Jakub Hejna, 2015, ČR, far., 90 min. | OKF
+ Súťaž krátkych filmov – ocenené filmy

Štvrtok 7.4.

19.00 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK

Prešov – FK Pocity hore

Utorok 5.4.

18.00 Mallory / r. Helena Třeštíková, 2015, ČR, far., 101 min. | OKF
20.00 Mustang / r. Deniz Gamze Ergüven, 2015, Franc./Nem./Tur./Katar, far., 97 min. | NOV
+ Súťaž krátkych filmov – ocenené filmy

Streda 6.4.

18.00 Zkáza krásou / r. Helena Třeštíková, Jakub Hejna, 2015, ČR, far., 90 min. | OKF
20.00 Případ pro začínajícího kata / r. Pavel Juráček, 1969, ČSSR, čb, 102 min. | ZM

Štvrtok 7.4.

18.00 Boj / r. Tobias Lindholm, 2015, Dánsko, far., 115 min. | NOV
20.00 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK

Banská Bystrica – Filmový klub v Múzeu SNP hore

Pondelok 4.4.

19.30 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK
+ Súťaž krátkych filmov – ocenené filmy

Utorok 5.4.

18.00 Zkáza krásou / r. Helena Třeštíková, Jakub Hejna, 2015, ČR, far., 90 min. | OKF
20.00 Cesta do Říma / r. Tomasz Mielnik, 2015, ČR/Poľ., far., 100 min. | KFD

Streda 6.4.

18.00 Cesta hore / r. David Čálek, 2015, ČR/SR, far., 100 min. | SFK
20.00 Mustang / r. Deniz Gamze Ergüven, 2015, Franc./Nem./Tur./Katar, far., 97 min. | NOV

Štvrtok 7.4.

18.00 David / r. Jan Těšitel, 2015, ČR, far., 80 min. | KFD
20.00 Zem, ktorá hľadá svoje nebo / r. Erik Praus, 2016, SR, far., 70min. | SFK

Trnava – FK Naoko Kino Hviezda hore

Pondelok 11.4.

18.00 Zkáza krásou / r. Helena Třeštíková, Jakub Hejna, 2015, ČR, far., 90 min. | OKF
20.00 Líza, líščia víla / r. Károly Ujj Mészáros, 2015, Maďarsko, far., 98 min. | NOV

Utorok 12.4.

18.00 Trabantom do posledného dychu / r. Dan Přibáň, 2016, ČR, far., 96 min. | KFD
20.00 Spotlight / r. Thomas McCarthy, 2015, USA, far., 128 min. | KFD

Štvrtok 14.4.

09.00 Filmový kabinet deťom. Mimi & Líza / r. Katarína Kerekesová, 2014 – 2015, SR, far., 6 x 8 min. | FKD
18.00 Mustang / r. Deniz Gamze Ergüven, 2015, Franc./Nem./Tur./Katar, far., 97 min. | PAN
20.00 Nikdy nejsme sami / r. Petr Václav, 2016, ČR/Franc., far. + čb, 104 min. | KFD
+ Súťaž krátkych filmov – ocenené filmy

Piatok 15.4.

18.00 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK

Prievidza - FK '93 hore

Pondelok 11.4.

18.00 David / r. Jan Těšitel, 2015, ČR, far., 80 min. | KFD

Utorok 12.4.

18.00 Zkáza krásou / r. Helena Třeštíková, Jakub Hejna, 2015, ČR, far., 90 min. | OKF

Streda 13.4.

18.00 Cesta hore / r. David Čálek, 2015, ČR/SR, far., 100 min. | SFK
+ Súťaž krátkych filmov – ocenené filmy

Štvrtok 14.4.

18.00 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK

BRATISLAVA

štvrtok 17.3.2016 hore

Kino Lumiére

22.00 K1 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK

16.30 K2 Sedem statočných / r. John Sturges, 1960, USA, far., 123 min. | ZM

17.30 K3 Nick Cave: 20 000 dní na Zemi / r. Iain Forsyth, Jane Pollard, 2014, V. Brit., far., 97 min. | JBOX

17.00 K4 Lampedusa v zime> / r. Jakob Brossmann, 2015, Rak./Tal./Švajč., far., 93 min. | FKD
22.00 K4 Rosalie / r. Walerian Borowczyk, 1966, Francúzsko, čb, 15 min. | KI+
Divadlo pána a pani Kabalovcov / r. Walerian Borowczyk, 1967, Francúzsko, far., 73 min. | KI+

Kino Mladosť

18.00 Zkáza krásou / r. Helena Třeštíková, Jakub Hejna, 2015, ČR, far., 90 min. | OKF
20.00 Spotlight / r. Thomas McCarthy, 2015, USA, far., 128 min. | KFD

piatok 18.3.2016 hore

Kino Lumiére

14.00 K1 Trabantom do posledného dychu / r. Dan Přibáň, 2016, ČR, far., 96 min. | KFD
16.00 K1 Barani / r. Grímur Hákonarson, 2015, Island, far., 93 min. | NOV
18.00 K1 Kupónová privatizácia / r. Martin Kohout, 2015, ČR/SR, far., 110 min. | SFK
20.00 K1 Spotlight / r. Thomas McCarthy, 2015, USA, far., 128 min. | KFD
22.30 K1 Boj / r. Tobias Lindholm, 2015, Dánsko, far., 115 min. | NOV

09.00 K2 Filmový kabinet deťom. Mimi & Líza / r. Katarína Kerekesová, 2014 – 2015, SR, far., 6 x 8 min. | FKD
14.30 K2 Proti prírode / r. Ole Giæver, 2014, Nórsko, far., 80 min. | JBOX
16.30 K2 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK
18.30 K2 Karamazovi / r. Petr Zelenka, 2008, ČR/Poľsko, far., 113 min. | OKF
20.30 K2 Pásmo súťažných filmov I (83 min.) | S
Happy End r. Jan Saska, 2015, ČR, far. + čb, 6 min. (animovaný)
AFK. Preč od klávesnice r. Patrik Kováč, 2015, SR, far., 15 min. (dokumentárny)
Záhradníci r. Mira Fornay, 2015, SR/Holand., far. + čb, 22 min. (hraný)
Proces r. Johana Švarcová, 2015, ČR, far., 10 min. (hraný dokument)
Všetko bude v poriadku r. PatrickVollrath, 2015, Nem./Rak., far., 30 min. (hraný)
22.30 K2 Bridgend / r. Jeppe Rønde, 2015, Dánsko, far. 95 min. | KFD

15.00 K3 Láska z Khon Kaen / r. Apichatpong Weerasethakul, 2015, Thajsko/V. Brit./Franc./Nem./Malaj., far., 122 min. | NOV
17.00 K3 Ráno v Benátkach / r. Otar Iosseliani, 2002, Franc./Tal., far., 123 min. | OKF
19.00 K3 Cesta do Říma / r. Tomasz Mielnik, 2015, ČR/Poľ., far., 100 min. | KFD
21.00 K3 David / r. Jan Těšitel, 2015, ČR, far., 80 min. | KFD

15.30 K4 Poklad / r. Corneliu Porumboiu, 2015, Rum./Franc., far., 89 min. | NOV
17.30 K4 Honor de cavalleria / r. Albert Serra, 2006, Španielsko, far., 110 min. | OKF
19.30 K4 Súkromná zbierka / r. Walerian Borowczyk, 1966, Francúzsko, far., 12 min. | KI+
Goto, ostrov lásky / r. Walerian Borowczyk, 1968, Francúzsko, čb + far., 94 min. | KI+
21.30 K4 Vpred smrteľne pomaly / r. Mauro Herce, 2015, Špan./Franc., far., 74 min. | KFD

Kino Mladosť

16.00 Marguerite / r. Xavier Giannoli, 2015, Franc./ČR/Belg., far., 127 min. | NOV
18.30 Telo / r. Małgorzata Szumowska, 2015, Poľsko, far., 90 min. | KFD
20.30 Zákon trhu / r. Stéphane Brizé, 2015, Francúzsko, far., 93 min. | KFD

Kino KLAP VŠMU

17.00 Masterclass: Helena Třeštíková | SP
19.00 Zkáza krásou / r. Helena Třeštíková, Jakub Hejna, 2015, ČR, far., 90 min. | OKF

Artkino za zrkadlom

18.30 Mustang / r. Deniz Gamze Ergüven, 2015, Franc./Nem./Tur./Katar, far., 97 min. | NOV
20.30 Okhwan na ceste za slobodou / r. Marek Mackovič, 2016, SR/ČR, far., 71min | SFK

Foajé

19.00 Iné vízie PAF-u (78 min.) | EXP
Sleepless r. David Možný, 2014, ČR, 8,5 min.
Země se chvěje r. Michal Cáb, Aleš Čermák, 2015, ČR, 16 min.
Marmotour r. Petra Lelláková, Vladimíra Večeřová, 2014, ČR, 4,5 min.
Jedním dechem r. Tereza Adámková, 2015, ČR, 6 min.
Kamera r. Petr Krátký, 2014, ČR, 3,5 min.
Z dospělého na dětské r. Helush Yiraq, 2015, ČR, 3 min.
Budoucnost patří heliu r. David Helán, 2014, ČR, 3,5 min.
Back To One #02 r. Jakub Jurásek, 2015, ČR, 5 min.
Zvuk z pouště r. Janek Rous, 2015, ČR, 25 min.
Present, Perfect, Continuous r. David Přílučík, 2014, ČR, 3 min.

sobota 19.3.2016 hore

Kino Lumiére

13.30 K1 Chlapec vo svete príšer / r. Mamoru Hosoda, 2015, Japonsko, far., 119 min. | NOV
16.00 K1 Fontána pre Zuzanu / r. Dušan Rapoš, 1985, ČSSR, far., 81 min. | ZM
18.00 K1 Prvá: Ľudmila Pajdušáková / r. Lenka Moravčíková-Chovanec, 2015, SR, far. + čb, 40 min. | SFK
Prvá: Zora Jesenská / r. Róbert Šveda, 2015, SR, far. + čb, 40 min. | SFK
20.00 K1 Stratení v Mníchove / r. Petr Zelenka, 2015, ČR, far., 105 min. | OKF
22.00 K1 Telo / r. Małgorzata Szumowska, 2015, Poľsko, far., 90 min. | KFD

14.30 K2 Rosa & Dara a jejich velká dobrodružství / r. Martin Duda, 2016, ČR, far. 60 min. | KFD
16.30 K2 Pásmo súťažných filmov II (89 min.) | S
Vystupujte vpravo r. Jan Saska, 2015, ČR, far. + čb, 6 min. (animovaný)
Príbeh o ničom r. Grzegorz Jaroszuk, 2015, Poľ./Franc., far., 19 min. (hraný)
Mila Fog r. Marta Prokopová, 2015, SR, far., 11 min. (animovaný)
Amerika r. AleksandraTerpińska, 2015, Poľ., far., 30 min. (hraný)
Lesapán r. Pavel Soukup, 2016, ČR, far., 23 min. (hraný)
18.30 K2 Pocta Aramisova
Vlky a líšky r. Aramisova, 2009, SR, far., 13,5 min. | SFK
Nora sa mi páči r. Aramisova, 2009, ČR, čb, 12 min. | SFK
Cagey Tigers r. Aramisova, 2011, ČR/SR, far., 23 min. | SFK
Čo sme robili predtým, ako sme šli spolu na kakao r. Aramisova, 2015, ČR/SR, far., 33 min. | SFK
20.30 K2 Líza, líščia víla / r. Károly Ujj Mészáros, 2015, Maďarsko, far., 98 min. | NOV
22.30 K2 Marguerite / r. Xavier Giannoli, 2015, Franc./ČR/Belg., far., 127 min. | NOV

13.00 K3 Cesta hore / r. David Čálek, 2015, ČR/SR, far., 100 min. | SFK
15.00 K3 Samotári / r. David Ondříček, 2000, ČR/SR, far., 103 min. | OKF
17.00 K3 Eva Nová / r. Marko Škop, 2015, SR/ČR, far., 115 min. | JBOX
19.00 K3 Zpověď zapomenutého / r. Petr Václav, 2015, ČR/Franc., far., 79 min. | KFD
21.00 K3 Amerika / r. Jan Foukal, 2015, ČR, far. + čb, 70 min. | KFD

13.30 K4 Lampedusa v zime / r. Jakob Brossmann, 2015, Rak./Tal./Švajč., far., 93 min. | KFD
15.30 K4 Domáca garda / r. Krisztina Goda, 2015, Maďarsko, far., 112 min. | KFD
17.30 K4 Tu a potom / r. Magnus von Horn, 2015, Švédsko/Poľ./Franc., far., 102 min. | KFD
19.30 K4 Dom / r. Walerian Borowczyk, Jan Lenica, 1958, Poľsko, far., 11 min. | KI+
Blanche / r. Walerian Borowczyk, 1971, Francúzsko, far., 91 min. | KI+
21.30 K4 Pásmo súťažných filmov I (83 min.) | S
Happy End r. Jan Saska, 2015, ČR, far. + čb, 6 min. (animovaný)
AFK. Preč od klávesnice r. Patrik Kováč, 2015, SR, far., 15 min. (dokumentárny)
Záhradníci r. Mira Fornay, 2015, SR/Holand., far. + čb, 22 min. (hraný)
Proces r. Johana Švarcová, 2015, ČR, far., 10 min. (hraný dokument)
Všetko bude v poriadku r. PatrickVollrath, 2015, Nem./Rak., far., 30 min. (hraný)

Kino Mladosť

16.00 Čarovný vrch / r. Anca Damian, 2015, Franc./Poľ./Rum., far., 95 min. | KFD
18.00 Mallory / r. Helena Třeštíková, 2015, ČR, far., 101 min. | OKF
20.00 Mustang / r. Deniz Gamze Ergüven, 2015, Franc./Nem./Tur./Katar, far., 97 min. | NOV
22.00 Boj / r. Tobias Lindholm, 2015, Dánsko, far., 115 min. | NOV

Kino KLAP VŠMU

17.00 Masterclass: Albert Serra | SP
19.00 Historka o mojej smrti / r. Albert Serra, 2013, Špan./Franc., far., 148 min. | OKF

Artkino za zrkadlom

14.00 Trabantom do posledného dychu / r. Dan Přibáň, 2016, ČR, far., 96 min. | KFD
16.00 Zkáza krásou / r. Helena Třeštíková, Jakub Hejna, 2015, ČR, far., 90 min. | OKF
18.00 Anomalisa / r. Charlie Kaufman, Duke Johnson, 2015, USA, far. 90 min. | KFD
20.00 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK

Foajé

19.00 Blau Peru 1979 – 1980 / Autorka projektu: Alexandra Morales, 2015, ČR, far., 45 min. | EXP

nedeľa 20.3.2016 hore

Kino Lumiére

14.00 K1 Príbeh lesa / r. Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, 2014, Franc., far., 97 min. | NOV
16.00 K1 Adéla ještě nevečeřela / r. Oldřich Lipský, 1977, ČSSR, far., 105min. | ZM
18.00 K1 Nikdy nejsme sami / r. Petr Václav, 2016, ČR/Franc., far. + čb, 104 min. | KFD
20.00 K1 Červený pavúk / r. Marcin Koszałka, 2015, Poľ./ČR/SR, far., 98 min. | SFK
22.00 K1 Mustang / r. Deniz Gamze Ergüven, 2015, Franc./Nem./Tur./Katar, far., 97 min. | NOV

14.30 K2 Okhwan na ceste za slobodou / r. Marek Mackovič, 2016, SR/ČR, far., 71 min. | SFK
16.30 K2 Pásmo súťažných filmov III (80 min.) | S
Cesta r. Michał Wójcicki, 2015, Poľ., far., 5 min. (animovaný)
Tieňový boxer r. Jannis Lenz, 2015, Rak., far., 18 min. (hraný)
Okamih r. Árpád Sopsits, 2015, Maď., far., 20 min. (hraný)
Chronos r. Martin Kazimír, 2015, SR, far., 11 min. (hraný)
Furiant r. Ondřej Hudeček, 2015, ČR, far., 27 min. (hraný)
18.00 K2 POCTA DUŠAN TRANČÍK
Fotografovanie obyvateľov domu r. Dušan Trančík, 1968, ČSSR, far., 16 min. | SFK
Šibenica r. Dušan Trančík, 1969, ČSSR, čb, 32min | SFK
Tryzna r. Vlado Kubenko, Peter Mihálik, Dušan Trančík, 1969, ČSSR, čb, 24 min. | SFK
20.00 K2 Yallah! Underground / r. Farid Eslam, 2015, ČR/Egypt/Kanada/Nem./USA/V. Brit., far., 85 min. | KFD
22.00 K2 Casanova Variations / r. Michael Sturminger, 2014, Portug./Franc./Rak./Nem., far. 118 min. | kfd

13.00 K3 Rok diabla / r. Petr Zelenka, 2002, ČR, far., 88 min. | OKF
15.00 K3 Kupónová privatizácia / r. Martin Kohout, 2015, ČR/SR, far., 110 min. | SFK
17.00 K3 Zero / r. Gyula Nemes, 2015, Maď./ČR/Nem., far. + čb, 83 min. | KFD
19.00 K3 Český žurnál: Matrix AB / r. Vít Klusák, 2015, ČR, far., 73 min. | KFD
21.00 K3 Mňága – Happy End / r. Petr Zelenka, 1996, ČR, far., 62 min. | OKF
Visací zámek 1982 – 2007 / r. Petr Zelenka, 1993, ČR, far., 50 min.

13.30 K4 Karbala / r. Krzysztof Łukaszewicz, 2015, Poľsko, far., 110 min. | KFD
15.30 K4 Amnézia / r. Barbet Schroeder, 2015, Švajč./Franc., far., 96 min. | KFD
17.30 K4 Kino-pravda, kino-lož (93 min.) | ZM
Lož má krátke vlny r. František Kudláč, Jiří Hečl, 1949, ČSSR, čb, 13 min.
Oslobodená dedina r. Waldemar Sent, 1949, ČSSR, čb, 11 min.
Byty z panelov r. Štefan Ondrkal, 1956, ČSSR, čb, 12 min.
K udalostiam v Maďarsku r. Ladislav Kudelka, Michal Rábek, 1956, ČSSR, čb, 8 min.
Chlieb a kvety r. Vladimír Bahna, 1957, ČSSR, čb, 6 min.
12 rozhnevaných predsedov, 12 neúrodných rokov r. Jaroslav Pogran, 1963, ČSSR, čb, 14 min.
Stavba r. Ladislav Kudelka, 1966, ČSSR, čb, 12 min.
Ideály r. Štefan Kamenický, 1968, ČSSR, čb, 17 min.
19.30 K4 Anjelské hry / r. Walerian Borowczyk, 1964, Francúzsko, far., 12 min. | KI+
Nemravné príbehy / r. Walerian Borowczyk, 1974, Francúzsko, far., 103 min. | KI+
22.00 K4 Pásmo súťažných filmov II (89 min.) | S
Vystupujte vpravo r. Jan Saska, 2015, ČR, far. + čb, 6 min. (animovaný)
Príbeh o ničom r. Grzegorz Jaroszuk, 2015, Poľ./Franc., far., 19 min. (hraný)
Mila Fog r. Marta Prokopová, 2015, SR, far., 11 min. (animovaný)
Amerika r. AleksandraTerpińska, 2015, Poľ., far., 30 min. (hraný)
Lesapán r. Pavel Soukup, 2016, ČR, far., 23 min. (hraný)

Kino Mladosť

16.00 Rosa & Dara a jejich velká dobrodružství / r. Martin Duda, 2016, ČR, far. 60 min. | KFD
18.00 Anomalisa / r. Charlie Kaufman, Duke Johnson, 2015, USA, far. 90 min. | KFD
20.00 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK

Kino KLAP VŠMU

17.00 Postava k podpírání / r. Pavel Juráček, Jan Schmidt, 1963, ČSSR, čb, 38 min. | ZM
Případ pro začínajícího kata / r. Pavel Juráček, 1969, ČSSR, čb, 102 min. | ZM
20.00 Papierové hlavy / r. Dušan Hanák, 1995, SR/Švajč./Franc./ČR/Nem., far., 96 min. | ZM

Foajé

19.00 VIS Vienna Independent Shorts (63 min.) | EXP
Twelve Tales Told r. Johann Lurf , 2014, Rakúsko, 4 min.
Back Track r. Virgil Widrich, 2015, Rakúsko, 7 min.
Self r. Claudia Larcher, 2015, Rakúsko, 8 min.
List do Polski r. Jola Wieczorek, 2014, Belg./Rak., 9 min.
Moon Blink r. Rainer Kohlberger, 2015, Rakúsko, 10 min.
Navigator r. BjörnKämmerer, 2015, Rakúsko, 7 min.
The Exquisite Corpus r. Peter Tscherkassky, 2015, Rakúsko, 19 min.
20.00 Workshop s Argentum Vivum – prezentácia výsledkov/filmov | SP

pondelok 21.3.2016 hore

Kino Lumiére

10.30 K1 Filmový kabinet deťom. Mallory / r. Helena Třeštíková, 2015, ČR, far., 101 min. | FKD
16.00 K1 Zákon trhu / r. Stéphane Brizé, 2015, Francúzsko, far., 93 min. | KFD
18.00 K1 Para nad riekou / r. Robert Kirchhoff, Filip Remunda, 2015, ČR/SR, far., 90 min. | SFK
20.00 K1 Anomalisa / r. Charlie Kaufman, Duke Johnson, 2015, USA, far. 90 min. | KFD
22.00 K1 Červený pavúk / r. Marcin Koszałka, 2015, Poľ./ČR/SR, far., 98 min. | SFK

09.00 K2 Filmový kabinet deťom. Mimi & Líza / r. Katarína Kerekesová, 2014 – 2015, SR, far., 6 x 8 min. | FKD
11.00 K2 Prvá: Ľudmila Pajdušáková / r. Lenka Moravčíková-Chovanec, 2015, SR, far. + čb, 40 min. | SFK
14.00 K2 Marguerite / r. Xavier Giannoli, 2015, Franc./ČR/Belg., far., 127 min. | NOV
16.30 K2 Vpred smrteľne pomaly / r. Mauro Herce, 2015, Špan./Franc., far., 74 min. | KFD
18.30 K2 Pásmo súťažných filmov IV (76 min.) | S
Rovnováha r. Bernhard Wenger, 2015, Rak., far., 5 min. (dokumentárny)
Odtlačok r. Piotr Dudak, 2015, Poľ., far., 9 min. (hraný)
Smyčka r. Štěpán Pech, 2015, ČR, far., 22 min. (hraný))
Kvet mladosti r. Ádám Freund, 2015, Maď., far., min. (hraný)
Odchádzame z tejto krajiny r. Dominik Jursa, 2015, SR, far., 25 min. (dokumentárny)
20.30 K2 Príbeh lesa / r. Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, 2014, Franc., far., 97 min. | NOV
22.30 K2 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK

15.00 K3 Amerika / r. Jan Foukal, 2015, ČR, far. + čb, 70 min. | KFD
17.00 K3 Český žurnál: Blízký daleký východ / r. Filip Remunda, 2015, ČR, far., 69 min. | KFD
19.00 K3 Mlčanie jahniat / r. Jonathan Demme, 1991, USA, far., 118 min. | ZM
21.00 K3 Cesta do Říma / r. Tomasz Mielnik, 2015, ČR/Poľ., far., 100 min. | KFD

10.00 K4 Workshop: Ako písať o filme? / Len pre registrovaných účastníkov
15.30 K4 Koza / r. Ivan Ostrochovský, 2015, SR/ČR, far., 75 min. | JBOX
17.30 K4 Film – náš pomocník (České krátke filmy 50. rokov) (59 min.) | ZM
Jeden – tisíc – milion r. Miroslav Hubáček, 1948, ČSSR, far. + čb, 24 min.
Jen čtvrt hodinky r. Oldřich Mirad, 1956, ČSSR, far. + čb, 15 min.
Pomůžeme při nehodě r. Vojtěch Količ, 1954, ČSSR, far. + čb, 14 min.
Vitamin C r. Václav Bedřich, Jaroslav Možíš, 1950, ČSSR, far. + čb, 4 min.
Ovocné šťávy r. Ludvík Hájek, 1959, ČSSR, far. + čb, 2 min.
19.30 K4 Fonograf / r. Walerian Borowczyk, 1969, Francúzsko, far., 6 min. | KI+
Príbeh hriechu / r. Walerian Borowczyk, 1975, Poľsko, far., 130 min. | KI+
22.00 K4 Pásmo súťažných filmov III (80 min.) | S
Cesta r. Michał Wójcicki, 2015, Poľ., far., 5 min. (animovaný)
Tieňový boxer r. Jannis Lenz, 2015, Rak., far., 18 min. (hraný)
Okamih r. Árpád Sopsits, 2015, Maď., far., 20 min. (hraný)
Chronos r. Martin Kazimír, 2015, SR, far., 11 min. (hraný)
Furiant r. Ondřej Hudeček, 2015, ČR, far., 27 min. (hraný)

Kino Mladosť

16.00 Chlapec vo svete príšer / r. Mamoru Hosoda, 2015, Japonsko, far., 119 min. | NOV
18.00 Karbala / r. Krzysztof Łukaszewicz, 2015, Poľsko, far., 110 min. | KFD
20.00 Trabantom do posledného dychu / r. Dan Přibáň, 2016, ČR, far., 96 min. | KFD

Kino KLAP VŠMU

17.00 Masterclass: Otar Iosseliani | SP
19.00 Ráno v Benátkach / r. Otar Iosseliani, 2002, Franc./Tal., far., 123 min. | OKF

Artkino za zrkadlom

18.30 Fontána pre Zuzanu / r. Dušan Rapoš, 1985, ČSSR, far., 81 min. | ZM
20.30 Zem, ktorá hľadá svoje nebo / r. Erik Praus, 2016, SR, far., 70min. | SFK

utorok 22.3.2016 hore

Kino Lumiére

09.00 K1 Filmový kabinet deťom. Mallory / r. Helena Třeštíková, 2015, ČR, far., 101 min. | FKD
16.00 K1 Kukuričný ostrov / r. George Ovašvili, 2014, Gruz./Nem./Franc./ČR/Kazach., far., 100 min. | JBOX
18.00 K1 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK
20.00 K1 5. október / r. Martin Kollár, 2016, SR/ČR, far., 50 min. | SFK
21.30 K1 Poklad / r. Corneliu Porumboiu, 2015, Rum./Franc., far., 89 min. | NOV

09.00 K2 Filmový kabinet deťom. Mimi & Líza / r. Katarína Kerekesová, 2014 – 2015, SR, far., 6 x 8 min. | FKD
11.00 K2 Industry Days / Works in Progress
15.00 K2 Trabantom do posledného dychu / r. Dan Přibáň, 2016, ČR, far., 96 min. | KFD
17.00 K2 Krst knihy Autorský dokumentárny film na Slovensku po roku 1989 66 sezón / r. Peter Kerekes, 2003, SR/ČR, far., 80 min. | SP
19.00 K2 Papierové hlavy / r. Dušan Hanák, 1995, SR/Švajč./Franc./ČR/Nem., far., 96 min. | ZM
21.00 K2 Boj / r. Tobias Lindholm, 2015, Dánsko, far., 115 min. | NOV

15.00 K3 Príbehy obyčajného šialenstva / r. Petr Zelenka, 2005, ČR/Nem./SR, far., 107 min. | OKF
17.00 K3 Mallory / r. Helena Třeštíková, 2015, ČR, far., 101 min. | OKF
19.00 K3 Zero / r. Gyula Nemes, 2015, Maď./ČR/Nem., far. + čb, 83 min. | KFD
21.00 K3 David / r. Jan Těšitel, 2015, ČR, far., 80 min. | KFD

15.30 K4 Yallah! Underground / r. Farid Eslam, 2015, ČR/Egypt/Kanada/Nem./USA/V. Brit., far., 85 min. | KFD
17.30 K4 Amnézia / r. Barbet Schroeder, 2015, Švajč./Franc., far., 96 min. | KFD
19.30 K4 Renesancia / r. Walerian Borowczyk, 1963, Francúzsko, čb + far., 9 min. | KI+
Beštia / r. Walerian Borowczyk, 1975, Francúzsko, far., 94 min. | KI+
21.30 K4 Pásmo súťažných filmov III (76 min.) | S
Rovnováha r. Bernhard Wenger, 2015, Rak., far., 5 min. (dokumentárny)
Odtlačok r. Piotr Dudak, 2015, Poľ., far., 9 min. (hraný)
Smyčka r. Štěpán Pech, 2015, ČR, far., 22 min. (hraný)
Kvet mladosti r. Ádám Freund 2015, Maď., far., min. (hraný)
Odchádzame z tejto krajiny r. Dominik Jursa, 2015, SR, far., 25 min. (dokumentárny)

Kino Mladosť

16.00 Okhwan na ceste za slobodou / r. Marek Mackovič, 2016, SR/ČR, far., 71min. | SFK
18.00 Nikdy nejsme sami / r. Petr Václav, 2016, ČR/Franc., far. + čb, 104 min. | KFD
20.00 Barani / r. Grímur Hákonarson, 2015, Island, far., 93 min. | NOV

Kino KLAP VŠMU

17.00 Masterclass: Katarzyna Siniarska | SP
19.00 Bridgend / r. Jeppe Rønde, 2015, Dánsko, far. 95 min. | KFD

streda 23.3.2016 hore

Kino Lumiére

09.00 K1 Filmový kabinet deťom. Mallory / r. Helena Třeštíková, 2015, ČR, far., 101 min. | FKD
15.00 K1 Mallory / r. Helena Třeštíková, 2015, ČR, far., 101 min. | OKF
17.00 K1 Líza, líščia víla / r. Károly Ujj Mészáros, 2015, Maďarsko, far., 98 min. | NOV
20.00 K1 Zimná pieseň / r. Otar Iosseliani, 2015, Franc./Gruz., far. 117 min. | OKF

09.00 K2 Filmový kabinet deťom. Mimi & Líza / r. Katarína Kerekesová, 2014 – 2015, SR, far., 6 x 8 min. | FKD
11.00 K2 Industry Days / Panel slovenský film v českom audiovizuálnom prostredí
14.30 K2 Poklad / r. Corneliu Porumboiu, 2015, Rum./Franc., far., 89 min. | NOV
17.00 K2 5. október / r. Martin Kollár, 2016, SR/ČR, far., 50 min. | SFK
18.00 K2 Cesta hore / r. David Čálek, 2015, ČR/SR, far., 100 min. | SFK
20.30 K2 Zimná pieseň / r. Otar Iosseliani, 2015, Franc./Gruz., far. 117 min. | OKF

15.00 K3 Barani / r. Grímur Hákonarson, 2015, Island, far., 93 min. | NOV
17.00 K3 Zem, ktorá hľadá svoje nebo / r. Erik Praus, 2016, SR, far., 70 min. | SFK
19.00 K3 Sedem statočných / r. John Sturges, 1960, USA, far., 123 min. | ZM
21.45 K3 Knoflíkáři / r. Petr Zelenka, 1997, ČR, far., 102 min. | OKF

15.30 K4 Čarovný vrch / r. Anca Damian, 2015, Franc./Poľ./Rum., far., 95 min. | KFD
17.30 K4 Casanova Variations / r. Michael Sturminger, 2014, Portug./Franc./Rak./Nem., far. 118 min. | KFD
19.30 K4 Láska z Khon Kaen / r. Apichatpong Weerasethakul, 2015, Thajsko/V.Brit./Franc./Nem./Malaj., far., 122 min. | NOV
21.45 K4 Ja, Olga Hepnarová / r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda, 2016, ČR/Poľ./SR/Franc., čb, 105 min. | SFK

Kino Mladosť

16.00 Príbeh lesa / r. Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, 2014, Franc., far., 97 min. | NOV
18.00 Para nad riekou / r. Robert Kirchhoff, Filip Remunda, 2015, ČR/SR, far., 90min. | SFK
20.00 Tu a potom / r. Magnus von Horn, 2015, Švédsko/Poľ./Franc., far., 102 min. | KFD

Kino KLAP VŠMU

17.00 Masterclass: Daniel Bird | SP
20.30 Scherzo infernal / r. Walerian Borowczyk, 1984, Francúzsko, far., 5 min. | KI+

Podivný prípad doktora Jekylla a slečny Osbournovej / r. Walerian Borowczyk, 1981, Franc., far., 91 min. | KI+

Asociácia slovenských filmových klubov
Brnianska 33
811 04 Bratislava

tel./fax: 00421/2/54652017
tel. :00421/2/54652018,-19
e-mail:

Súťaž krátkych filmov 2016

Súťaž krátkych filmov 2016 na stiahnutie

Stiahnnite si prihlášku Súťaž krátkych filmov 2016.

katalog febiofest 2016

Katalóg na stiahnutie

Stiahnnite si kompletný katalóg filmov Febiofestu 2016.

program febiofest 2016

Program na stiahnutie

Stiahnnite si kompletný program Febiofestu 2016.